Író-olvasó találkozó

2013. október 8-án az Őszi Könyvtári Napok keretében író-olvasó találkozón vehettek részt az érdeklődők, melynek vendége Zsíros-Simon Mária költő, író és előadóművész volt. Zsíros-Simon Mária 1963. február 5-én született Debrecenben, Ebesen, egy hajdúsági kis faluban nőtt fel és itt is járt iskolába. Tanulmányai befejezése után az MTA Atommag Kutató Intézet könyvtárában dolgozott, jelenleg Nagykőrösön él és dolgozik. 1983 óta foglalkozik versírással. 2001-ben a Svájci-magyar Alterra Könyvkiadó felfigyelt az írásaira, azóta ők segítenek abban, hogy versei, verses meséi rendszeresen megjelenjenek. 2004 decemberében jelent meg az első önálló verses kötete „Az érzelmek árnyékában” címmel, majd 2005 novemberében megjelent a második verses kötete is, mely a „Dal szárnyán szőtt szerelem” címet kapta. Még három műve olvasható nyomtatásban: „ Lúdas Matyi visszatért”, „Szemeden át a csillagok útján” és „ A Dinó család”. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, költeményei érdeklődésre találtak és szívesen olvassák fiatalok és idősek egyaránt. Zsíros-Simon Mária 2005. szeptember 8-tól Magyarország hivatalos író, költő- és előadóművészeként van jegyezve, ami számára igazi elismerésül szolgál. Műveit sok helyen mutatatják be az országban, rendszeresen jár író-olvasó találkozókra. Az előadáson készült képek a képgalériában megtekinthetőek.
Tárhelyünket a Gyümölcstárhely biztosítja.